Aro Kedi Kumu Yorum - Metro Market Kedi Kumu | suzionline
Aro Kedi Kumu Yorum – Metro Market Kedi Kumu

Aro Kedi Kumu Yorum – Metro Market Kedi Kumu

Se lam! Bugün itibariyle son sınavlarıma da girdim ve dönemin kapanışını güzel bir kedi kumu incelemesiyle kutlayalım dedim. Karşınızda, Metro market kedi ürünlerinden Aro Kedi Kumu incelemesi <3 Kedi sahiplerinin en büyük dertlerindendir iyi kedi kumu bulmak. İyisi bir şekilde bulunuyor aslında, parayı verince kolay 😀 ancak bir de ucuz olsun dediniz mi işte orada koca bir boşluk. Örneğin, Ever Clean standartlarında olabilecek ancak ondan çok daha ucuz 2 kum var. Ben severek kullanıyorum birinin incelemesini yazmıştım, buradan okuyabilirsiniz. Diğerini de kısa sürede yazacağım ancak fiyatları Ever Clean’den düşük olsa da yine de öyle çok da ucuz değiller…

1 kedi ile işler kolay, yine alınıyor ancak nüfus 2,3 ve üzeri olunca kuma da para yetişmiyor. Dolayısıyla imdadınıza Şuşuonlayn yetişiyorrr ve size Aro kedi kumunu denemenizi öneriyor. Eğer kedilere kum parası ödemekten iflahım kurudu diyorsanız haydi baş!

Aro Kedi Kumları

Aro kedi kumları Metro marketin ürünü ve yerli. Ordu’da, Ünye bentonitinden üretiliyor. Yerli malı olduğu için ben direkt +1 points veriyorum. İki çeşit kedi kumu var; birisi marsilya sabunu kokulu, diğeri kokusuz.

Mavi paket marsilya sabunu kokulu, turuncu kokusuz

Metro market geçen aylarda %50 indirime girmişti. O zaman kedi ve köpek maması almak için gittim ve Aro kedi&köpek mamalarından aldım. Sokaktaki çocuklar yedi bu arada, sokak çocukları için öneriyorum bu mamaları. Neyse, o sırada bu kumların da indirimde olduğunu gördüm. 10 kilosu 9,99 liraydı. Burnumu kıvıra kıvıra, kesin çok kötüdür ama çok ucuzmuş. Hmm, alayım bari, denemiş olurum. En azından boklama yazısı yazarım demiştim şsiflşsdlfsiş ama işler öyle olmadı. Rabbim bir kez daha koca koca konuşan ağzımı tıkadı slfksdlş. Şimdi diyorum ki keşke birkaç paket daha alsaymışım. Madde madde inceleyelim şimdi.

Aro Kedi Kumunun Hangi Çeşidini Denemek Lazım?

Biliyorsunuz, bizim Suzi kokulu kum kullanınca nefes almakta güçlük çekiyor. Dolayısıyla ben her zaman kokusuz kumlar kullanıyorum ve sizlere de kedinizin solunum problemi olsa da olmasa da kokusuz kumlar öneriyorum. Kedi kumlarına eklenen parfümlerin koku baskılamada neredeyse hiç etkisi yok. Boşu boşuna çocukların solumasına gerek yok. Kokusuz kumlar en sağlıklısı ve çok güzel bir şekilde de kokuyu hapsedebiliyorlar. Yani, turuncu paketi, kokusuz olarak satılan ürünü öneriyorum ancak onda da hafif bir sabun kokusu aldım ben. Neyse ki bizimkini tıkamadı ancak hiç kokusu olmasa daha mutlu olurdum.

Aro Kedi Kumu Tozutuyor Mu?

Evet, tozutuyor. (Hemen ”Yea o zaman ne öneriyon?! demeyin 😀 ilerisi güzel) İlk döküşte oldukça fazla toz çıkıyor ne yazık ki ancak sonraki fittikleme aşamalarında çok değil.

Tozutma anın da amatör de olsa videosunu aldım çünkü bunu bilerek alacaksanız alın. Sonra bana ”Vay Suzi tozutuyor” demeyin 😀 (Video süpriz sonlu, kum kabı da pek temiz değildi sorry)

Aro Kedi Kumu Kokuyu Hızlıca Hapsediyor Mu?

Evet, ediyor. Suzi kakasını ya da çişini yaptıktan sonra eve hiç koku yayılmıyor ve dışkısını örtmeye çalışma süresi de çok kısa. Dolayısıyla kokuyu hızlı hapsediyor.

Aro Kedi Kumu Kokuyu Uzun Süreli Hapsediyor Mu?

Evet, ediyor yine. Son zamanlarda sınavlar, Max’in tedavi süreci falan derken çok yoğundum ve kumunu her gün temizleyemedim. Mesela 3 gün temizlemediğim oldu ve evde hiç koku olmadı, sıfır. Açıkçası bu ve üstteki madde benim bir kumda aradığım ilk özellikler. Evde asla koku olmaması lazım. Dolayısıyla buradan benim gönlümü çalmaya başladı.

Aro Kedi Kumunun Topaklanması İyi Mi? Temizlemesi Kolay Mı?

Mükemmel değil ama güzel. Biliyorsunuz bazı kumlar iyi topaklanmıyor ve temizlemeye çalışırken un ufak oluyor, bütün çiş dağılıyor. Tam olarak temizlenmeyince de kumun ömrü kısalıyor. Aro’da böyle bir durum yok. Yine, topaklar biraz parçalanıyor ama güzel yine. Sorun olacak kadar değil.

Aro Kedi Kumu Eve Dağılıyor Mu?

Biz, kapalı kum kabı kullandığımız için bu sorunun büyük ölçüde önüne geçiyoruz zaten ancak Aro kedi kumları oldukça iri taneli ve patilere de pek yapışmıyor. Dolayısıyla eve de neredeyse hiç dağılmıyor. Sadece kum kabının önünde fittiklemeden dolayı sıçrayanlar oluyor.

Aro Kumu Kaç Para?

İşte en en en güzel tarafı da bu. Aro kedi kumları çok ucuz! Bir de üstüne şu anda indirim var. Kokusuz olanın 10 kilosu 14,99 tl, kokulu olan ise 15,99 tl. İndirimsiz halleri de 19,99 tl ve 20,99 tl. İndirim olmasa bile fiyatlar çok çok güzel.

Bu indirim sadece metro marketlerde geçerli, Metro marketin online satışı yok. Ocak ayı boyunca indirim devam edecek. Katoloğun tamamına buradan bakabilirsiniz.

Metro market dışında da satışı var ancak çok daha yüksek fiyata, mesela gittigidiyor’da gördüm ama 2 katından daha pahalıya satmaya çalışıyorlar…

Aro Kedi Kumunu Öneriyor Muyum, Kimlere Öneriyorum?

Kum parası sizi zorluyorsa ya da evdeki kedi nüfusunuz fazlaysa kesinlikle şans verin! Şimdi ayın 13’ü bugün bir paket alın bence, deneyin. Baktınız seviyorsunuz, Ocak sonu gelmeden de stoklayın kedili arkadaşlarım. Kedi kumu bu, akmaz, kokmaz, bozulmaz ve bitmeyecek bir ihtiyaç. Severseniz indirimdeyken alın ve stoklayın. Stokçuluk <3 ben çünkü 1 ay sonra kimse bana, aynı kuma daha fazla ödetemez sfksdşflk. Tabii yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi mamintolar da Ocak sonuna kadar indirim var, onlardan da sokak bebeleri için öneriyorum <3

” Ne demek 3 kediye kum parası yetişmiyor?”

Benim ablamın 3 kedisi var ve son zamanlarda daha kaliteli mama almaya çalıştığı için biraz masrafları arttı. Dolayısıyla ben birazdan arayıp bu kumu tavsiye edeceğim. İndirimdeyken al diyeceğim. Evet, çok iyi bir kum değil . Benim daha önceden alıp severek kullandığım ve size önerdiğim kumlarla da yarışamaz ama yarışmamalı da çünkü bu kum onların yarısından bile daha ucuz. Her zaman fiyat/performans durumuna göre öneri yaparım ve bu ürün bence fiyat/performans olarak çok iyi. Sonuç olarak, ucuz ve iyi bir kum arıyorsanız bence Aro’ya şans vermelisiniz. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi kum diyebilirim.

İçinizde başka aro kedi kumu kullanan var mı? Sizin görüşleriniz neler?

Lütfen yorumlarınızı benimle, bizimle paylaşın. Herkes faydalansın.

Şimdilik kediyle kalın <3

106

20 Responses

 1. şevval
  13 Ocak 2019
  • suzionline
   14 Ocak 2019
   • şevval
    15 Ocak 2019
 2. Ayhan Balbunar
  15 Ocak 2019
  • suzionline
   16 Ocak 2019
 3. Olcay
  8 Mayıs 2019
  • suzionline
   8 Mayıs 2019
 4. Ceren
  20 Haziran 2019
 5. Anonim
  3 Temmuz 2019
 6. arzu çiçek
  3 Temmuz 2019
 7. Elif
  7 Temmuz 2019
  • suzionline
   7 Temmuz 2019
 8. Elif
  7 Temmuz 2019
  • suzionline
   8 Temmuz 2019
 9. Betül
  8 Ağustos 2019
  • suzionline
   8 Ağustos 2019
 10. Mesut
  29 Eylül 2019
  • suzionline
   30 Eylül 2019
 11. C.gul
  13 Ocak 2020
  • suzionline
   15 Ocak 2020

Yorumunuzu Yazabilirsiniz