Aileyi Kedi Almaya İkna Etmek - Kedi Alma Garantili | suzionline
Aileyi Kedi Almaya İkna Etmek – Kedi Alma Garantili

Aileyi Kedi Almaya İkna Etmek – Kedi Alma Garantili

Merhaba, kedi almak isteyen ama ev ahalisi tarafından izin verilmeyen kedi dostları. Annemi kedi almaya nasıl ikan ederim diye kara kara düşünenler! Üzülmeyin, ”o kedi buraya gelecek!” Aileyi kedi almaya ikna etmek aslında çok da zor değil. Merak etmeyin, ağızlarından girip burunlarından çıkacağız ama onları ikna edeceğiz. Şimdi, bu yazımda size vereceğim sinsi taktikler bugüne kadar işe yaradı, sizde de işe yaracaktır. Sadece sabırlı olun. İkna etmeniz biraz vakit alacak ama başaracaksınız, bana güvenin.

Aileyi kedi almaya ikna etmek ile ilgili uğraşlara başlamadan önce, kendinize bazı soruları yöneltmenizi rica ediyorum. ”Kedi ile yaşamın getirdiği sorumlulukları kaldırabilecek miyim? Kedilerin de bizler gibi yeme içme, sağlık masrafları var bu masrafları karşılayabilecek miyim ? Kediler ortalama 12 – 20 sene yaşamaktadırlar, ev değiştirmem, üniversiteye gitmem ya da evlenmem durumunda kediyi de götürebilecek miyim?”

Hatta bu testi çözerek hazır mısınız öğrenebilirsiniz. Test için tıklayın.  Sonuçlar olumluysa buyurun başlayalım. Sizi kedisizlikten kurtaracağım!

Yapacağımız İlk Şey; Karşı tarafın reddetme sebeplerini çürütmek

Bu sebepler genellikle neler oluyor onlara tek tek bakalım ve çürütelim;

 • Her yer tüy olacak

Kedilerde Dökülme Problemi, ailenizi kedi almaya ikna etmek konusunda sıkıntı olarak önünüze sürülen konulardan birisi. Eğer doğru bakılmazsa her yer tüy olur, ancak bunun da çözümü var; kaliteli kedi maması kullanmak ve kediyi her gün taramak. Ayrıca, ona yatması için kendi özel alanlarını yaratmak. Böylelikle tüy probleminiz ciddi ölçüde azalır ancak yine de evde tüy olur.  Dolayısıyla napıyoruz? Hemen marketten bir adet tüy toplama rulosu alıyoruz ve oturduğumuz yerden tüyleri temizliyoruz. Kediniz eğer onun için aldığınız ya da yaptığınız yatakları severse zaten genelde orada yatar ve onu silkelemeniz yeterli olur. Mesela benim kedim koltuğun hep aynı köşesine yatıyor, o köşeye ufak bi battaniye serdim ve süpriiiz sadece kendi battaniyesi tüy oluyor. Kimse de ”Bu kediyi getirdin her yer tüy oldu” diyemiyor. Ayrıca, kedilerde tüy dökülme sorunun çözümünü bu yazımda bütün ayrıntılarıyla anlattım, buradan okuyabilirsiniz.

 • Evde kedi olmaz, hastalık kaparsın

Hayır efendim, kapmazsın. Kedinizin veteriner kontrollerini aksatmazsanız ve düzenli olarak aşılarını yaptırırsanız kendisi zaten turp gibi olacağı için size nasıl hastalık bulaştırsın? Zaten bir çok hayvan hastalığı insanlara bulaşmıyor, hayvandan hayvana geçiyor. Meşhur toksoplazma hastalığı ise genellikle kedisi olanlarda değil çiğ et, yıkanmamış meyve sebze yiyenlerde falan oluyor. Kedilerden de bulaşabiliyor tabii. Eğer kedinizde toksoplazma varsa ve size bulaşmasını istemiyorsanız bokunu avuçlamayın, bu yeterli olacaktır.

Siz en iyisi aileniz bu konuda takıntılıysa, bir gün yolda yürürken veterinerin önünden geçerseniz, veterinerden hastalık konusunda sizi bilinçlendirmesini rica edin. Bırakın uzmanı anlatsın. Bu konuşmadan sonra kedi almaya ikna etmek daha kolay olacaktır.

 • Ay kokar o be !

Genellikle annelerimizin ya da eşlerimizin kedi istememe sebeplerinden birisi de koku oluyor. Şimdi arkadaşlar bu bir canlı, yediği için dolayısıyla s*çyor da 🙂 ancak bu kokunun çözümü var. Nasıl ki biz tuvaletimizi yapınca kokuyor ve bu kokudan kurtulmak için sifonu çekiyoruz, kedi için de çözümü var. Çözüme gelirsek, neymiş o çözüm ? Kapalı tuvalet kabı, kaliteli kedi kumu ve maması kullanmak ayrıca en önemlisi kum kabını temiz tutmak. Her gün kumu temizlemek. Hatta ben sabah akşam temizleyip odayı havalandırıyorum. Ayrıca bu temizlik işini hep evden çıkmadan yapıyorum ki poşete topladığım dışkılar evde bekleyip koku yapmasın. Akşamları eğer dışarı çıkmayacaksam, balkona koyup ertesi gün sabah işe gitmeden atıyorum.

Kedi tuvaletini yaptığında ilk 2 3 dakika koku oluyor ancak biz tuvaletimizi yapınca da 3 5 dakika koku oluyor. Kokuyor diye aile bireylerini evden atmıyoruz değil mi? (Atıyor musunuz yoksa :D) Bunu da minimuma indirmek için kedinin kum kabını evde uygun bir yere koyun (kapalı balkon gibi) ve etrafına oda kokularından koyun.

Bunları yaptıktan sonra emin olun evde koku denince akla son gelen kedi olacaktır 🙂 Bunları söyleyin, kedili ve temiz yaşamak mümkün, bunu anlatın. Hatta mümkünse kedisi olan bir eve ziyarete gidin, gözleriyle görsünler. Kedi almaya ikna etmek konusunda koku da artık sizin için problem olmaktan çıkacaktır.

Koku demeye devam eden inatçı bireyler olursa bu fotoğrafı gösterip ” Asıl sen kokuyorsun biz bi şey diyor muyuz?” deyin şlfşisdlfdsşi (Kum kokusu çözümüne özel olarak yazdığım yazı için tıklayın.)

 • Heveslenip alacaksanız sonra yükü bana kalacak

Arkadaşlar tabii ki de böyle bir şey yapmayacağız değil mi? Ailemizi kedi almaya ikna etmek için o kadar çabaladıktan sonra satışfekşın yaparsanız bozuşuruz. Canımız kedimizin sorumluluğunu alacağız, o konuda sıkıntı yok . Aile fertlerine bu sorumluluğu alabileceğimizi göstermemiz lazım. Siz ev içerinde dağınık, kendi işlerini bile yapmayan birisi iseniz, ailenizden kedi sorumluluğunu kaldırabileceğinize inanmasını beklemek çok da mantıklı değil! Öncelikle ev içerisinde üzerinize düşen sorumlulukları alın. Kendi odanızı, eşyalarınızı toparlayın. Yemek, temizlik konusunda üzerinize düşeni yapın.

Ben, bu süreçte ailenize baskıcı ve ısrarcı değil pozitif ve istekli bir tutum sergilemenizi tavsiye ediyorum. Aileyi kedi almaya ikna etmek için yola çıkıp, komple hayvanlardan soğutmayın. Olumlu yaklaşın! Mesela odanızı mı topluyorsunuz. Esprili bir dille söylenin ” Hmm, ne kadar da derli toplu temiz bir çocuk, maşallah, kedisi olsa ona da kesin mis gibi bakar, hmm ooo ” gibi konuşun. fşlkfşsklşs. Aileniz gülecektir. Güldürün. Görsünler bu kedi olayının sizi nasıl pozitif yönlendirdiğine şahit olsunlar. Öğrenci misiniz? Bir tane oyuncak kedi alın ders çalışma masanıza koyun. Oturma odasında otururken bir anda ”Aaa kedim sesleniyor, ders çalışmam lazım . Ne güzel değil mi? Keşke gerçek kedim olsa o zaman ne kadar başarılı olurdum deyin sflişflisdlfisdflisl.

Aileniz bir süre sonra ”manyak bu çocuk, kafayı kediyle kırdı” noktasına gelecektir. (Ben işten eve moralim bozukmuş gibi gelip yere yatıp, koluma serum takılmış gibi oyuncak kedi koyarak, yavaş yavaş iyileşme numarası yaptığımı bilirim) (Evet, manyağım ama kaptım kediyi <3) ( Bana bi daha manyak diyen olursa da ağzına kedi sokarım.) (Sen kedi mi istiyorsun benimle mi uğraşıyorsun?)

Neyse, hala sorumluluk alacağınıza inanmazlarsa, ”Güzelim kediyi sana bırakır mıyım? Bekle sen!” deyip hemen aşağıdaki fotoyu şırak! şırak!;

Bekle sana bırakırım

Ailenizi ”Bu manyak, kafayı kediyle kırdı” noktasına getirdiğinizde, eve ufaktan  kedi malzemeleri almaya başlayın. Tabii bunlar için ailenizden para isteyemezsiniz. Sizin para biriktirip almanız lazım. Güzel, sevimli bir tasma, güzel bir yatak, kapaklı kum kabı, koku önleyen kumlar, kaliteli mama ve tarak gibi.

 • Harekete Geç!

Gerekli malzemeleri de aldıktan sonra pusuya yatıyoruz ve hayatımızın kedisinin bizi bulmasını bekliyoruz. Ben bugüne kadar hep kedi seçen değil kedi tarafından seçilen insanlar gördüm. Hayatımızın kedisi bizi nasıl buluyor? Ne yazık ki kediler için doğal yaşam alanı bırakmadığımız için sokaklar yardıma muhtaç kedilerle dolu. Bunlardan birisi bir şekilde size denk geliyor ve ona yardım ederken bir bakmışsınız o çoktan sizin kediniz olmuş <3

Şöyle ufak bir olay anlatayım; bir arkadaşımız kesinlikle cins kedi sahiplenmek istiyordu. Ne kadar güzel tekir kediler gösterilirse gösterilsin reddetmişti. Bir gün british shorthair cinsi bir kedi denk getiriyor ve sahiplenmek için yola çıkıyor, fakat yolda vermekten vazgeçtiklerini söylüyorlar. Arkadaş, üzgün üzgün evine geri dönerken yolda -kendisine sorsanız ”dünyalar güzeli”- ama objektif olursak, çirkin mi çirkin hasta bir yavru kedi buluyor 🙂 Kedi, bir iki sırnaşınca hop! ”merhaba cnm kedim” moduna geçiyor arkadaş. Yine kedi kazanıyor 🙂 Siz de kendi ”eşiniz” kedinizle karşılaşınca risk bodon diyorsunuz ve kediyi önce veterinere oradan da eve götürüyorsunuz. Çok sert bir tepki alırsanız ”hasta, iyileşene kadar bakacağım” falan diyerek oyalayın.

Bu süreçte kedinize güzelce bakın. Ailenizin size söylenmesine olanak bırakmayın! Kedinizi de, ev işlerini de, varsa derslerinizi de aksatmayın. Eğer güzelce bakarsanız, aileniz sizdeki olumlu gelişimi görecek ve ister istemez kendileri de kediyi seveceklerdir.

Umarım işinize yarayabilecek bir şeyler söylemişimdir. Ben kedimi bu şekilde emek emek eve soktum. Zorlu bir süreçti ama başardım. Sizin de şimdiden gazanız mübarek olsun kedi dostları !

SALDIRIN!

Bu arada söylemeyi unutmuşum bir madde daha var;

 • Evde Kedi Bakmak Günah ! Tövbe estağfirullah….

Kedi beslemek sünnet arkadaşlar. Günah diyen birisi olursa eğer hemen internetten bir kedi fotoğrafı bulup bastırıyoruz. Bu peygamberimizin kedisi ”müezza” diye kandırıkslayarak söyleyen kişinin suratına suratına sallıyoruz. ”Sen kim oluyorsun peygamberimize günahkar diyorsun? bre kafiiir!!” diye şahlanıyoruz. ”cık cık cık, töbe töbe töbe” eşliklerinde odadan çıkıyoruz.

annemi kedi almaya nasıl ikna ederim

Umarım müezza buna benziyordur çünkü çok tatlı 🙂

Hayır, zaten anlamıyorum ihtiyaç sahibi bir canlıya yuva açmak karnını doyurmak nasıl günah olabilir ki….

aileyi kedi almaya ikna etmek

229

300 Responses

 1. Meryem
  18 Ocak 2018
  • suzionline
   18 Ocak 2018
 2. Rumeysa
  10 Şubat 2018
  • suzionline
   10 Şubat 2018
  • Anonim
   4 Şubat 2019
   • suzionline
    4 Şubat 2019
    • Esma
     10 Şubat 2019
     • suzionline
      11 Şubat 2019
 3. Anonim
  4 Mart 2018
  • suzionline
   5 Mart 2018
 4. Ecren neva
  1 Nisan 2018
  • suzionline
   3 Nisan 2018
 5. Kedisevenkız
  3 Nisan 2018
  • Elvan
   2 Aralık 2018
 6. Kedisevenkız
  3 Nisan 2018
  • suzionline
   3 Nisan 2018
 7. mahşit
  4 Nisan 2018
 8. Elif
  22 Mayıs 2018
  • suzionline
   22 Mayıs 2018
 9. ezgi acat
  1 Haziran 2018
  • suzionline
   3 Haziran 2018
 10. Emre
  29 Haziran 2018
  • suzionline
   2 Temmuz 2018
 11. Zeynep Betül
  7 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 12. EFE
  11 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 13. nisa
  12 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 14. Elif
  18 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 15. Anonim
  19 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 16. Bilal
  20 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 17. Sima
  28 Temmuz 2018
  • suzionline
   30 Temmuz 2018
 18. Tuğçe
  14 Ağustos 2018
  • suzionline
   14 Ağustos 2018
 19. Emine
  15 Ağustos 2018
  • suzionline
   16 Ağustos 2018
 20. şaban
  22 Ağustos 2018
  • suzionline
   22 Ağustos 2018
   • Fatma
    30 Ağustos 2018
    • suzionline
     30 Ağustos 2018
     • Fatma
      30 Ağustos 2018
     • suzionline
      30 Ağustos 2018
     • Fatma
      30 Ağustos 2018
     • suzionline
      30 Ağustos 2018
     • Fatma
      30 Ağustos 2018
     • suzionline
      30 Ağustos 2018
    • Fatma
     31 Ağustos 2018
 21. Dilara
  25 Ağustos 2018
  • suzionline
   25 Ağustos 2018
 22. Esra
  30 Ağustos 2018
  • suzionline
   30 Ağustos 2018
 23. Anonim
  30 Ağustos 2018
  • suzionline
   31 Ağustos 2018
 24. Fatma
  30 Ağustos 2018
 25. Rana
  6 Eylül 2018
  • suzionline
   6 Eylül 2018
 26. irem
  8 Eylül 2018
  • suzionline
   9 Eylül 2018
 27. Emir
  16 Eylül 2018
  • suzionline
   17 Eylül 2018
 28. Berra
  20 Eylül 2018
  • suzionline
   21 Eylül 2018
 29. Melis
  23 Eylül 2018
  • suzionline
   23 Eylül 2018
 30. İdil
  23 Eylül 2018
  • suzionline
   23 Eylül 2018
 31. deniz
  25 Eylül 2018
  • suzionline
   26 Eylül 2018
 32. gözde
  30 Eylül 2018
  • suzionline
   30 Eylül 2018
 33. Emir
  2 Ekim 2018
  • suzionline
   2 Ekim 2018
 34. beyza
  19 Kasım 2018
  • suzionline
   20 Kasım 2018
 35. Anonim
  2 Aralık 2018
  • suzionline
   3 Aralık 2018
   • Asya
    21 Ocak 2019
    • suzionline
     24 Ocak 2019
  • fbbb
   30 Ocak 2019
 36. çağhan
  11 Aralık 2018
  • suzionline
   12 Aralık 2018
 37. Talha
  14 Aralık 2018
  • suzionline
   15 Aralık 2018
 38. Talha
  15 Aralık 2018
  • suzionline
   15 Aralık 2018
 39. tahir
  15 Aralık 2018
  • suzionline
   15 Aralık 2018
 40. şevval
  17 Aralık 2018
  • suzionline
   17 Aralık 2018
 41. şevval
  17 Aralık 2018
 42. özgür
  23 Aralık 2018
  • suzionline
   24 Aralık 2018
 43. Cehfndh
  31 Aralık 2018
  • suzionline
   2 Ocak 2019
 44. Eren
  3 Ocak 2019
  • suzionline
   3 Ocak 2019
  • Nehir
   22 Şubat 2019
   • suzionline
    22 Şubat 2019
 45. Anonim
  6 Ocak 2019
  • suzionline
   7 Ocak 2019
 46. hanne
  19 Ocak 2019
  • suzionline
   19 Ocak 2019
 47. Arda
  21 Ocak 2019
  • suzionline
   24 Ocak 2019
 48. Benn 💕💕
  26 Ocak 2019
  • suzionline
   26 Ocak 2019
 49. Kedisever
  27 Ocak 2019
  • suzionline
   27 Ocak 2019
 50. eegbbgdd
  11 Şubat 2019
  • suzionline
   11 Şubat 2019
 51. Nilay
  16 Şubat 2019
  • suzionline
   16 Şubat 2019
 52. Irmak
  18 Mart 2019
  • suzionline
   18 Mart 2019
 53. Çağan Kerem övet
  31 Mart 2019
  • suzionline
   1 Nisan 2019
 54. Çağan Kerem övet
  1 Nisan 2019
  • suzionline
   1 Nisan 2019
 55. Çağan Kerem övet
  1 Nisan 2019
  • suzionline
   1 Nisan 2019
 56. Çağan Kerem övet
  1 Nisan 2019
  • suzionline
   1 Nisan 2019
 57. Anonim
  4 Nisan 2019
  • suzionline
   4 Nisan 2019
 58. selin
  21 Nisan 2019
  • suzionline
   22 Nisan 2019
 59. Anonim
  24 Nisan 2019
  • suzionline
   24 Nisan 2019
 60. Zeynep
  15 Mayıs 2019
 61. Melisa
  28 Mayıs 2019
  • suzionline
   30 Mayıs 2019
 62. İrem
  10 Haziran 2019
  • suzionline
   11 Haziran 2019
 63. İrem
  10 Haziran 2019
 64. kübra
  11 Haziran 2019
  • suzionline
   11 Haziran 2019
 65. Vermek istemeyen
  15 Haziran 2019
  • suzionline
   17 Haziran 2019
 66. Ekin
  16 Haziran 2019
  • suzionline
   17 Haziran 2019
 67. Boncuk
  20 Haziran 2019
  • suzionline
   20 Haziran 2019
 68. Anonim
  23 Haziran 2019
  • suzionline
   24 Haziran 2019
 69. .....
  19 Temmuz 2019
  • suzionline
   19 Temmuz 2019
 70. mehmet
  24 Temmuz 2019
  • suzionline
   25 Temmuz 2019
 71. Ali
  25 Temmuz 2019
  • suzionline
   25 Temmuz 2019
 72. Çaresiz
  25 Temmuz 2019
  • suzionline
   26 Temmuz 2019
 73. ali
  26 Temmuz 2019
 74. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
 75. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
 76. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
 77. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
 78. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
  • suzionline
   26 Temmuz 2019
 79. Çaresiz
  26 Temmuz 2019
 80. Defncik
  27 Temmuz 2019
  • suzionline
   29 Temmuz 2019
 81. Anonim
  20 Ağustos 2019
  • suzionline
   21 Ağustos 2019
 82. Anonim
  20 Ağustos 2019
  • suzionline
   21 Ağustos 2019
 83. Türkan
  26 Ağustos 2019
 84. Damla
  29 Ağustos 2019
 85. Rana
  14 Eylül 2019
  • suzionline
   16 Eylül 2019
 86. Anonim
  20 Ekim 2019
  • suzionline
   21 Ekim 2019
 87. gokhan
  20 Ekim 2019
  • suzionline
   21 Ekim 2019
 88. Zeynep
  3 Kasım 2019
  • suzionline
   4 Kasım 2019
 89. Zeynep
  3 Kasım 2019
 90. Büşra
  10 Kasım 2019
  • suzionline
   11 Kasım 2019
 91. Bensu
  25 Kasım 2019
  • suzionline
   26 Kasım 2019
 92. aşk
  6 Aralık 2019
  • suzionline
   6 Aralık 2019
 93. aşkım
  6 Aralık 2019
  • suzionline
   6 Aralık 2019
 94. Kediciksmol
  6 Şubat 2020
  • suzionline
   6 Şubat 2020
 95. Anonim
  11 Şubat 2020
  • suzionline
   13 Şubat 2020
 96. Anonim
  23 Şubat 2020
 97. tuğçe
  23 Mart 2020
  • suzionline
   24 Mart 2020
 98. tuğçe
  25 Mart 2020
  • suzionline
   25 Mart 2020
 99. ezgi
  28 Mart 2020
 100. ezgi
  28 Mart 2020
 101. Ezgi
  29 Mart 2020
 102. Ezgi
  29 Mart 2020
 103. Kedileri çok seven biri
  1 Nisan 2020
 104. Emre
  19 Nisan 2020
 105. Anonim
  29 Nisan 2020
 106. A.S. Kayhan
  22 Mayıs 2020
  • suzionline
   4 Haziran 2020
 107. Yağmur Akay
  25 Mayıs 2020
  • suzionline
   4 Haziran 2020
 108. Yağmur Akay
  25 Mayıs 2020
  • suzionline
   4 Haziran 2020
 109. Yardım
  8 Haziran 2020
 110. Rana
  16 Haziran 2020
 111. Burcu
  21 Haziran 2020
 112. Anonim
  6 Temmuz 2020
 113. mf
  13 Temmuz 2020
 114. mf
  16 Temmuz 2020
 115. rümeysa
  31 Ağustos 2020
 116. tuna
  8 Eylül 2020
 117. sude
  29 Eylül 2020
 118. Kedi almak istiyorum
  12 Ekim 2020
 119. İrem
  14 Ekim 2020
 120. Mehmet K.
  8 Kasım 2020
 121. ARMY
  17 Kasım 2020
 122. anonim
  5 Aralık 2020
 123. anonim
  7 Aralık 2020
 124. anonim
  8 Aralık 2020
 125. Ecrıb
  13 Ocak 2021
  • suzionline
   13 Ocak 2021
 126. irem
  14 Ocak 2021
 127. selen
  20 Şubat 2021
 128. Doğa
  24 Şubat 2021
 129. kedi hayattır
  25 Şubat 2021
 130. Doğa
  27 Şubat 2021
 131. kedi
  3 Mart 2021
 132. Almina
  4 Mart 2021
 133. gizem sarica
  4 Mart 2021
 134. Elif Duru
  7 Mart 2021
 135. leyla doğa
  11 Mart 2021
 136. Eylul
  11 Mart 2021
 137. Emir
  14 Mart 2021
 138. Burcu
  15 Mart 2021
 139. Burcu
  15 Mart 2021
 140. Burcu
  16 Mart 2021
 141. Eslem ve Kedi sever
  17 Mart 2021
 142. İsimsiz
  21 Mart 2021
 143. Aleyna
  23 Mart 2021
  • suzionline
   23 Mart 2021
 144. 27
  24 Mart 2021
 145. kedisever
  24 Mart 2021
 146. feyza
  30 Mart 2021
 147. feyza
  30 Mart 2021
 148. Sude
  9 Nisan 2021
 149. isimsiz
  14 Nisan 2021
 150. Möge apla
  3 Mayıs 2021
 151. Kedicikleri çok seviyorum
  5 Mayıs 2021
 152. Mert
  6 Mayıs 2021
 153. Yiğit Emre
  16 Mayıs 2021
 154. Ayşe
  20 Mayıs 2021
 155. Ece
  26 Mayıs 2021
 156. Doğa
  29 Mayıs 2021
 157. Kedi istiyorum
  2 Haziran 2021
 158. Naz
  10 Haziran 2021
 159. Sanna
  12 Haziran 2021
 160. Efe
  15 Haziran 2021
 161. Naz
  23 Haziran 2021
 162. Eylül
  6 Temmuz 2021
 163. Defne
  27 Temmuz 2021
 164. Nick yok
  29 Temmuz 2021
 165. Feride
  4 Ekim 2021
 166. meryem
  26 Ekim 2021
 167. Bilinmeyen
  15 Ocak 2022
 168. Neslihan
  22 Ocak 2022
 169. Handan
  27 Şubat 2022
 170. Bahar
  27 Mart 2022
 171. Ecrin
  2 Mayıs 2022
 172. Ecrin
  2 Mayıs 2022
 173. Dolunay
  16 Ekim 2022
 174. Dolunay
  16 Ekim 2022
 175. HİRA
  28 Ekim 2022
 176. Eyüp
  30 Ekim 2022
 177. Eda
  2 Kasım 2022
 178. Yağmur
  13 Kasım 2022
 179. yok desem inanır mıydınız
  27 Kasım 2022
 180. HİRA
  30 Aralık 2022
 181. Zehra Eslem
  30 Aralık 2022
 182. Enes
  28 Ocak 2023
 183. Enes
  28 Ocak 2023
 184. Zeynep
  10 Şubat 2023
 185. Neslihan
  30 Haziran 2023
 186. ~Elf
  28 Temmuz 2023
 187. Maomao
  29 Ağustos 2023
 188. Maomao
  29 Ağustos 2023
 189. Maomao
  17 Eylül 2023
 190. Selim
  16 Ocak 2024
 191. Eslem
  18 Mart 2024
 192. Sahra
  30 Mayıs 2024

Yorumunuzu Yazabilirsiniz