Dr. Pati Üsküdar Veteriner Kliniği Suzionline'ı Destekliyor :)
Kedi İçin Alışveriş – Petcanlar.com

Kedi İçin Alışveriş – Petcanlar.com

ümraniye veteriner kliniği petopia

Se lam! Bana sık sık sorulan sorulardan birisi Suzi için hangi siteden alışveriş yaptığım ve kedi için güvenilir alışveriş sitesi önerisi. Ben, tek bir siteyi kullanmıyorum, internette fiyat araştırması yapıyorum ve güvenilir, uygun fiyatlı siteler arasından seçiyorum. Bunlardan birisi de petcanlar.com . Öncelikli tercih sebebim tabii ki fiyatlar, bu sitede genelde ortalamanın biraz daha altında fiyatlar oluyor ya da hediye ürünlerle toplanınca daha uyguna geliyor.

Daha önce 10-15 kere petcanlar.com‘dan alışveriş yapmışımdır muhtemelen. Herhangi bir yanlış&eksik ürün, son kullanma tarihi ya da orijinalliği sıkıntılı ürün sorunu yaşamadım.  Kargoları da hızlı ve özenli.  Bir de zaten 15 gün içerisinde ücretsiz iade hakkı var. Dolayısıyla sıklıkla tercih ediyorum. Bu siteyi önerir misiniz diye soranlara gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bir de ben kullanmıyorum ama kapıda ödeme seçeneği mevcut. Birçok kredi kartı kullanmayan  ya da online alışverişten çekinen okuyucum var. Dolayısıyla siz de bu siteden alışveriş yapıp ödemeyi kapıda yapabilirsiniz.

petcanlar.com

Petcanlar.com sitesinden ben memnun olunca kendileri ile iletişime geçip okuyucularım için bir ricada bulundum, onlar da beni kırmadılar ve bizim için bir indirim kodu tanımladılar. #suzionline kodu ile %5 indirim hakkımız var! Hazır uygun fiyatlar varken ve üzerine bir de indirim kodu olunca ben biraz siteye dalıcam 😀 zaten ablamın kedileri ve Suzi için bir alışveriş yapmam gerekiyordu, müko oldu. Seçtiklerimi buraya da ekleyeceğim şimdi. Bütün ihtiyaçlarınızı topluca alabilirsiniz. Hazır indirimdeyken alıp bir süre kafamın rahat olmasını seviyorum. 75 tl üzeri kargo da ücretsiz olduğu için ben her zaman toplu alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Stokçuluk <3 ben. Şimdi birlikte alışveriş, letsli go!

1- Kuru Kedi Maması

Petcanlar.com’da birçok farklı marka seçeneği mevcut ve biliyorsunuz ben kuru kedi maması kullananlar için tek markaya sabit kalmayı önermiyorum. Her pakette kademeli olarak farklı bir markaya geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. ”Ne sebeple?” diye sorarsanız buraya. Dolayısıyla mama ihtiyacınız varsa içerisinde taze et olan mamalardan;

ProPlan Kısırlaştırılmış Kedi Maması 10 kg alabilirsiniz.

Ablamın kedilerine en son Nd almıştık, şimdi de Proplan alacağız. Kademeli olarak ona geçiş yapacak. Her pakette bu şekilde rotasyon uyguluyoruz.

Ödemeyi havale ile yapacağım bu arada çünkü havale ile yapılınca 10.46 tl daha ucuz oluyor. İndirim kodunu da eklersek 10 kg Proplan kısırlaştırılmış kedi maması 321 tl oluyor. 3 kedi için yaklaşık 2 ay yetiyor. Bir de yanında bir top ve bir tasma da hediyeymiş. Bu ikisi bile zaten 20 tl falan tutar.

Benim de sokak kedileri için mamam bitti. Onlar için mama alacağım.

Econature Yetişkin Tavuklu Kuru Kedi Maması 15 Kg alacağım.

Daha önce hiç kullanmadım. Tercih etmemdeki sebep tabii ki fiyatı, son zamanlarda sokaktakilere Reflex alıyordum ancak Econature 50 tl daha ucuz olunca açıkçası denemek istedim. 15kg fiyatı havale ile 101,27 tl. İndirim kodu da eklenince 96,20 tl oluyor. Oldukça uygun. Sokaktaki çocuklara da uzun süre yeter.

2- Konserve Kedi Maması

Kuru mama ile beslenen kediler için ben sık sık ve bol bol kaliteli yaş mama kullanılmasını öneriyorum. Sebebini kısaca Kedi Beslenme Uzmanı Veteriner Hekim Lisa Pierson’ın bu özet yazısından öğrenebilirsiniz. Kaliteli yaş mama önerilerimi de burada anlatmıştım. Petcanlar.com’da da beğendiğim bir çok marka var.

Ancak tercihimi schesir yaş mama’dan yana kullanıyorum çünkü her pakette içindekiler kısmında ne yazıldıysa açınca tek tek görebiliyorum. Neye para verdiğimi anlayabiliyorum ve içim rahat oluyor. Ayrıca kedilerin çoğu da schesir yaş mamalara bayılıyor.. 100 gramı havale ile 7.42 tl, indirim kodu da eklenince 7 tl’ye tekabül ediyor. Birçok sitede 85 gramı bundan pahalı. Bence alın da çocuklar bayram etsin. Hiç denemediyseniz en azından 1 tane alıp deneyin.

3- Kedi Kumu

Bir süredir bentonit kedi kumlarını bırakmak istiyorum. Bazılarınız biliyordur Suzi’de astım var ve en tozsuz bentonit bile tozuttuğu için organik çam peleti kumlara doğru yöneldim ancak henüz gönlüme göresini bulamadım. Gimcat’in de Biokat’s isimli topaklaşan bir peleti varmış . Bir paket alıp denemek istiyorum. 5lt’si havele ile 28.37 tl indirim kodu da eklenince 26.95 tl oluyor.

4-Kedi Ağız Bakım Solüsyonu

Kedilerde ağız ve diş bakımı birçok insan tarafından ihmal edilse de önemli bir konu. ”Kedilerde ağız ve diş bakımı nasıl olur?” konusunu burada anlatmıştım ve PetActive ağız bakım solüsyonu kullandığımı söylemiştim. Özellikle kedilerinizin dişlerini fırçalayamıyorsanız bu tarz bir ürün kullanmanız çok önemli. Ben 2. şişemi alacağım bir şişe 6 ay falan gidiyor sanırım. 250ml olanı havale ile 37,10 tl, indirim kodu da eklenince 35.24tl ‘ye tekabül ediyor ve aylarca yetiyor. Suyuna ekleyerek kullanıyorsunuz, tatsız bir ürün. Kediniz fark etmiyor ve içerisindeki klorheksidin glukonat ve çinko glukonat sayesinde plak ve tartar oluşumunu önlüyor ve kötü ağız kokularını engelliyor. Benim kedim kıldır diyorsanız önce 50ml olanı alarak deneyebilirsiniz.

5- Kedi Malt Macunu

Kediler yalanarak temizlendikleri için birçok tüy yutuyorlar ve bazen onları dışkı ile çıkartmak zor olabiliyor. İşlerini kolaylaştırmak için malt macun kullanımı önemli. Özellikle kediniz uzun tüylüyse, düzenli taranmıyorsa, tüy kusma sorunu yaşıyorsanız malt macunu kullanmalısınız. Ben düzenli olarak kullanmıyorum ara ara dönemsel olarak veriyorum. Yaz aylarında daha sık kullanıyorum. Şimdi de bir tane alacağım. İndirim kodu ile fiyatı 15.66 tl oluyor.

Ben genellikle Gimcat marka alıyorum. Siz de buradan alabilirsiniz.

6- Kedi Tüy Toplama Eldiveni

Geçen aylarda bu eldivenden almıştım hatta instagramda da yayınlamıştım. Islatarak kullanınca çok güzel tüyleri topluyordu ama arkadaşıma kaptırdım 🙁 Bir tane daha alacağım. Suzi karnını furminatör ile taratmıyor, bu eldiven ile karnındaki tüyleri de alabiliyorum. Havale ile fiyatı 23,17 tl indirim kodu da eklenince 22tl oluyor. Buradan alabilirsiniz. Kendini taratmayan kediler için pratik bir alternatif.

7- Kedi Taşıma Çantası

Suziko için Ferplast 10 taşıma çantası almıştım. Ben oldukça memnunum ancak Petcanlar’da gezerken hacim olarak çok daha geniş ve uygun fiyatlı bir başka kedi taşıma çantası gördüm ve yine çelik kapaklı. Bunu da ablamın dombüleri için alacağız. Onda da hala şu 20-30 liralık klasik plastikler var ama bendekini görünce o da değiştirmek istedi. Ona da Moderna Roadrunner alacağız. Ölçüleri 35*58*37. Benimkinden daha geniş. Buraya tıklayarak siz de inceleyebilirsiniz. Sağlam bir taşıma çantası kullanmak önemli. Ne yazık ki kazalar beklenmedik anlarda oluyor.

Kedi Kucak Çantası

Instagram’da kedi taşıma çantalarından konuşurken birçok kişi bu çantalarla fotoğralarını atarak hepimizi kıskandırmıştı 😀 Burada da varmış, benim yine içim gittim. Buraya link bırakıyorum, almak isteyenler bakabilir. O konuşmaları kaçıranlar için de minik bir açıklama yapayım; içinde bir kanca var, kedinize vücut tasması takıp kanca ile oraya tutturuyorsunuz. Kaçma ihtimalinin önüne geçiliyor ancak sakin yapılı kediler için öneriyorum, diğerleri için yine de riskli olabilir. Sakin yapılı kediler için ise büyük bir keyif.

8-  Kedi Bağışıklık Sistemi Güçlendirici

 

Size anlatmaya fırsatım olmadı ancak bir süredir Suzi için veteriner hekim önerisiyle bağışıklık sistemi güçlendirici kullanıyorum. Bu konuda en başarılı olan şeylerden birisi de Lizin çünkü Lizin bütün protein sentezlerinde rol oynar ve kediler için kritik önem taşır. Kedilerin beslenme temelleri yazımı okuyanlar bunu zaten çoktan biliyordur. Bilmeyenleri buraya alabiliriz. Destekleyici olarak Lizin kullanması gerekenleri ise buraya. Not: Takviye ürün dahi olsa veteriner hekiminize danıştıktan sonra kullanmanızı öneririm.

Şimdi herkesin parası bittiyse yazının sonuna geliyoruz. Hala parası kalanlar varsa onunla da ödül maması alabilirsiniz 😀 Suzi de kedilerde ödül maması kullanımının kritik önemi konusuna dikkat çekmemi istiyor 😀

Bütün paramızı harcadıysak herkes rahatça geriye çekilip kedisini sevebilir 😀 Bir de üzülmeyin, karlı bir alışveriş oldu bence. Artık aylarca bir şey almanıza gerek kalmaz zaten alamazsınız da asflsfjklsdjlf

Şimdilik kediyle kalın!

Bütün ihtiyaçları alınmış,

Kargo yolu bekleyen kediyle!

(indirim kodu #suzionline)

 

 

47

13 Responses

 1. Lokumlukız
  6 Ağustos 2019
  • suzionline
   7 Ağustos 2019
 2. Minel
  9 Ağustos 2019
  • suzionline
   9 Ağustos 2019
 3. fatmanur
  17 Ağustos 2019
  • suzionline
   20 Ağustos 2019
 4. Defne Nisa Dalan
  3 Eylül 2019
  • suzionline
   4 Eylül 2019
 5. Skr
  5 Eylül 2019
  • suzionline
   9 Eylül 2019
 6. Skr
  16 Ekim 2019
  • suzionline
   18 Ekim 2019
 7. Minnoş tarçın
  21 Kasım 2019

Write a response