Kedi Tüyü İçin Şarjlı El Süpürgesi Black And Decker | suzionline
Kedi Tüyü İçin Şarjlı El Süpürgesi Black And Decker

Kedi Tüyü İçin Şarjlı El Süpürgesi Black And Decker

Selam! Ailenizin alışverişçisi başı gibi olmak istemem ama size yine güzel bir önerim var. Kedi tüyü için şarjlı el süpürgesi buldum; Black and Decker şarjlı süpürge! Biliyorsunuz kedili hayatın en büyük handikaplarından birisi kedi tüy dökülmesidir. Bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı daha önce anlatmıştım. Okumayanlar buradan kedilerde tüy dökülmesi nasıl engellenir? yazımı okuyabilir. Bu yöntemlerle ben tüy dökülme sorununu yüzde 80, yüzde 90 aştım ama insan bir iki tüy görse bile rahatsız oluyor ya da misafir falan geleceği zaman çekiniyor. Hoş o misafirlerin bazıları da çok patavatsız oluyor, insanın ağzına kedi tüyü sokası geliyor ama yapmıyoruz 😀 Yine de onlara verebileceğiniz esprili alternatif cevaplar hazırlamıştım, o cevaplara da buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi, dediğim gibi sorunun yüzde 80, 90’lık kısmının anahtarı yukarıdaki yazıda. Benim derdim geri kalan yüzde 20’lik tüyle. Biliyorsunuz, eskiden tüy toplayıcı rulo tavsiye ediyordum ama onların fiyatları inanılmaz arttı! Ayrıca sürekli yenisini anlamak gerekiyor. Yani ayda en az 40, 50 lira falan tüy toplayıcı rulo masrafım oluyordu ki benim param kıymetlidir arkadaşlar 😀 Öyle havalara havalara kırkar liralar atamam. Her ay 40,50 lira vereceğime bir kere kedi tüyü için elektrik süpürgesi alayım. 300,400 lira vereyim ama yıllarca kullanayım. En azından rulolara verdiğim paralar gibi çöpe gitmesin.

Black And Decker Şarjlı Süpürge

black and decker şarjlı süpürge

Surata bakar mısınız? Süpürge’den nefret ediyor. Yanına yaklaştırabilmek için üstüne ödül maması koydum 😀

Biliyorum şimdi diyorsunuz ki ”Bunu nereden buldun? Hiç duymamıştım.” Vallahi, evcil hayvan için elektrik süpürgesi araştırmadan önce ben de duymamıştım. Odaklandığım Fakir evcil hayvan süpürgesiydi ama stokları tükenmişti. Dyson evcil hayvan süpürgesi de beni aşınca daha farklı markaları araştırmaya başladım. İyi ki de araştırmışım Black and Decker şarjlı süpürge şu ana kadar beni çok mutlu etti.

Balck And Decker 14,4 V Flexi Şarjlı El Süpürgesi

kedi tüyü için şarjlı el süpürgesi

Black And Decker’ın bir sürü farklı el süpürgesi çeşidi var. Ben, bunun aldım çünkü evcil hayvan tüyleri için üretilmil olan süpürge buydu. Ayrıca, bu süpürgenin üç farklı ucu var. Hayvan tüyleri temizleme ucu, uzun emme ucu ve ikisi bir arada fırçalı, fırçasız geniş bir uç. Ayrıca normal şarjlı süpürgeler gibi değil tasarımı. Normal şarjlı süpürgeler, dar alanlarda, ulaşılması zor yerlerde kullanılamıyor ama Black and Decker şarjlı el süpürgesinin 1.5 metre uzayabilen bir hortumu var. Sadece evde değil, özellikle uzun emme ucuyla çok rahat bir şekilde araba içerisinin temizliği için de kullanılabilir. Yani ürünün beni öncelikle cezbenden üç özelliği;

 • Özel evcil hayvan başlığı olması ki benim derdim kedi tüyü için elektrik süpürgesi bulmak 🙂
 • Tasarımının standart şarjlı el süpürgelerinden farklı, dolayısıyla ulaşılması zor yerlerde de kullanılabilir olması
 • Araba temizliği için de uygun olması

Bu üç özellikle benim ilgimi çekti. Sonra daha çok araştırmaya başladım çünkü küçük ev aletleri ne yazık ki çok çabuk bozuluyor. Özellikle şarjlı süpürgeler bir süre sonra neredeyse hiç çekmiyor. Black and Decker’in kullanıcı yorumlarına ve resmi sitesindeki özelliklerine baktım.

Süpürgenin altında ödül maması var 😀

 • 14,4 V çekiş gücü var. Şimdi, bir Dyson evcil hayvan süpürgesi çekiş gücü 22 V falan, kesinlikle onunla yarışamaz ama Dyson’ın 2500-3000 liradan aşağı bir fiyatı yok 😀 Ben Black and Decker’ı 400 liraya almıştım. Yani, evet arada bir çekiş gücü farkı var ama fiyat farkı inanılmaz. Ayrıca, bütün tüyleri çekiyor hatta kum, mama gibi her şeyi rahatlıkla çekiyor. Çekiş gücü benim için oldukça yeterli.
 • Li-ion akü teknılojisi var. Yani, hafif ve hızlı şarj edilebilir. Dört saatten daha az bir sürede şarj oluyor ve şarj olduğu zaman otomatik olarak kapanıyor.
 • Şarjı bitmeden 30 sn önce yanıp sönerek şarjının bitmek üzere olduğunu bildiriyor.
 • Şarj edildikten sonra uzun süre şarjı dayanıyor.
 • 1,5 metre uzayabilen bir hortumu var. Klasik bir el süpürgesinden çok daha ergonomik.

 • 3 farklı başlık ile çok yönlü kullanım avantajı.

 • Kolay ve hijyenik temizlik için tamamen çıkartılabilir şeffaf toplama haznesi var. İstediğiniz zaman kapağını açıp boşaltabilirsiniz filtresi kirlenince de komple çıkartıp yıkayıp, kurutup geri takabilirsiniz.

 • Hortumlu, üç başlıklı olmasına rağmen evde az yer kaplıyor ve şık görünüyor.
 • 2 yıl garantili.

Black And Decker Şarjlı El Süpürgesi Kaç Para?

Ben yaklaşık 4 ay önce 400 tl‘ye almıştım. O zaman en ucuz yukko.com diye bir sitede bulmuştum. Şimdi aynı sitede fiyatı 600 tl. Malum dolar şu an 6.55 tl… Düşünenler varsa buraya link bırakıyorum. Ürünün resmi sitesi de burası.

Neden Evcil Hayvan İçin Elektrik Süpürgesi Değil De Şarjlı Süpürge?

Her gün süpürgeyi çıkart, fişe tak, süpür, topla, kaldır zor geliyor bana. Benim o kadar enerjim olmuyor. Ben de dedim ki evcil hayvan tüyleri için üretilmiş robot elektrik süpürgelerinden alayım. Tak, çıkar, topla derdi olmasın. Yani, pratik olsun istedim. Bir de evcil hayvan için elektrik süpürgesi deyince fiyatlar inanılmaz artıyor, araştırdıysanız biliyorsunuzdur zaten. Mesela süpürgede en meşhur Dyson’dır ama Dyson zaten pahalı, Dyson evcil hayvan süpürge ekstra pahalı. Şu anki süpürgem evcil hayvan süpürgesi değil ama benim çok fazla halım falan olmadığı için işimi görüyor. Bu yüzden kedi tüyü için şarjlı el süpürgesi alayım dedim.

Evcil hayvan için elektrik süpürgesi de alacağım ama hem araştırıyorum hem de para biriktiriyorum. Dyson evcil hayvan süpürgesi, philips, bosch, fakir evcil hayvan süpürgesi hepsi radarımda. Karar verince onlar için ayrı bir yazı hazırlayacağım.

Şu anda bu süpürgeyi, genel olarak ev temizliği için değil tüyler için ya da etrafa yayılan kumlar ve mamalar için öneriyorum.

Siz şarjlı el süpürgesi kullanıyor musunuz? Hangi ürünü kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Lütfen yorumlar kısmına yazar mısınız?

Şimdilik kediyle kalın, etrafta tüyleri olmayan kediyle <3

121

9 Responses

 1. Kubilay Çetin
  5 Eylül 2018
  • suzionline
   5 Eylül 2018
 2. Kubilay
  31 Aralık 2018
  • suzionline
   2 Ocak 2019
 3. Işıl
  11 Nisan 2019
  • suzionline
   12 Nisan 2019
 4. Esranur Yüksel
  15 Ağustos 2019
  • suzionline
   16 Ağustos 2019
 5. Dilhun
  17 Nisan 2020

Yorumunuzu Yazabilirsiniz