Dr. Pati Üsküdar Veteriner Kliniği Suzionline'ı Destekliyor :)
Kediler İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Kediler İçin Oyuncak Tavsiyeleri

ümraniye veteriner kliniği petopia

Selam! Keyifli bir yazı ile karşınızdayım; kedi oyuncaları! Her kedi annesi gibi benim de en sevdiğim şey kedime oyuncaklar alıp onunla oynamak. Onun oynamadığı yerlerde de kendi kendime o oyuncaklarla oynamak 😀 Şaka bir yana birçoğumuzun kedisi evde yalnız, uzun saatler evin içerisinde tek başına kalıyor ve sıkılıyor. Bu sebeple birçok kedi, depresyona girebiliyor ya da enerjisini eşyalar üzerinde atmaya çalışıyor. Tırmalanan koltuklar, yırtılan perdeler…Yeterli hareketlilik sağlanmazsa da obezite ile karşı karşıya kalabiliyor.  Bir kedinin güzel oyuncakları ve onunla aktif olarak oyun oynayarak vakit geçiren bir insanı yoksa bunlar çok doğal sonuçlar zaten. Bunların önüne geçebilmek, kedikolarımızı daha mutlu edebilmek için size bazı kedi oyuncak önerileri getirdim. Bu sefer önerilerim Aliexpress’ten değil, petcanlar.com‘dan. Artık biliyorsunuz yurt dışı alışverişlerinde gümrük vergisi olduğu için ben de yerli sitelere yöneldim. Neyse ki petcanlar.com‘da peluş oyuncaklar, tünel oyuncaklar, zeka oyuncakları gibi birçok oyuncak çeşidi var. Hazırsanız, lets go!

Öncelikle her evde kesin olması gereken basit oyuncaklardan başlayarak, gıpta ile baktığım ileride kesin almak istediğim oyuncaklarla devam edeceğim. Şimdiden ağzım sulandı 🙂

1-EuroCat Kedi Oyuncağı Tombik Tüy Kuyruklu Fare

Suzi’nin en sevdiği oyuncaklar bu şekilde tüylü olanlar. Sanırım bu tüyler kedilere gerçek avlarıyla oynar gibi hissetttiriyor. Dakikalarca bu oyuncakları fittikleyip sonra tüylerini yalıyor 🙂 Bir de bu oyuncağın içinde ekstradan catnip var. Catnip nedir bilmeyenleri buraya alalım. Kısaca birçok kedinin oyuncu içgüdülerini hareketlendiren bir bitki. Bu kedi oyuncağının da için catnip ile dolu. Hem tüylü, catnipli bence ideal bir kedi oyuncağı. Bu oyuncakla siz olmadan da kendi kendine vakit geçirebilir. Boyu da 12cm kediniz rahatlıkla ağzına alıp arka ayaklarıyla tavşan tekmesi atabilir 😀 Fiyatı da 9.88 tl. Bence bu oyuncak için makul bir ücret. Mama alırken ekleyin yanına gelsin. İncelemek için buraya.

2-Eurocat Kedi Olta Oyuncak

Oltalı kedi oyuncakları da kedili evin olmazsa olmazlarından. Özellikle yavru kediler için ben bu tarz oyuncakları öneriyorum. Çünkü sürekli sizi ısırmak isteyen bir kediyle elinizle oynarsanız bunu daha da teşvik edersiniz. Bu tarz uzaktan oyuncaklar daha doğru bir seçim olur. Hem kedinizi dilediğinizde koşturup zıplatır enerjisini atmasına yardımcı olursunuz hem de ısırılmazsınız 🙂 Suzi, bu olta oyuncakları yukarıdan ben sallarken değil de yerde yılan gibi sürüklerken oynamayı seviyor. Yukarıdan sallayınca yattığı yerden fittik atıyor, tembel. Sizin de böyle bir sorununuz varsa sürüklemeyi denemenizi öneririm. Olta oyuncağın fiyatı 10 tl. İncelemek için buraya.

3-Pawise Kedi Ödül Topu Oyuncak

”Benim kedim çok şüşgo, hiç oyun oynamak istemiyor,varsa yoksa yemek ve yatmak.” diyenler kulak kesilsin 🙂 Bu oyuncak sizin kedinize göre. İçi açılan top şeklindeki bu oyuncağın içerisine kedinizin en çok sevdiği ödül maması neyse dolduruyorsunuz ve kedinizin önüne yuvarlıyorsunuz. Sizin dombü bu topla oynadıkça içinden az az ödül maması dökülecek, mama döküldükçe daha çok oynamak isteyecek. Bence tam dombü hareketlendirmelik oyuncak. Ayrıca kediniz çok şişmansa standart olarak yediği kuru mamanın da birazını bu oyuncakla yemesini sağlayabilirsiniz. Belki taneler biraz büyük gelebilir, ufaltmayı deneyebilirsiniz. Normalde kediler avlanıp, efor sarf ederek yiyeceklerine ulaşabiliyorlar ve aslında böyle olmasını seviyorlar. Bu oyuncak onlar için ideal. Fiyatı da çok makul. Kedinizi keyifle hareketlendirebilecek bu oyuncak 12.86 tl. İncelemek için buraya.

4-Pawise Lazer Kedi Oyuncağı

Evet, lazer. Hemen ” ama kediler için zararlıymış, psikolojilerini bozup epilepsi yapıyormuşş” demeyin. Bu oyuncakla sürekli ya da uzun dakikalar oynatmanızı önermiyorum zaten. Ancak bir çok kedi lazer dışındaki oyuncaklara pek ilgi duymuyor ve lazerle arada sırada 1,2 dakika oynatmanızda da sakınca olduğunu düşünmüyorum. Ben ara sıra Suzi’yi lazerle oynatıyorum ve en çok hareketlenmesi sağlayan oyuncaklardan birisi. Bol bol koşturuyor. En sonda mumik bir ödül mamasının üstüne tutuyorum lazeri. Lazerin olduğu noktaya koşup mamayı yiyor. AVLANMIŞ MEĞERSEM yapıyorum 😀 Kedinizin egzersiz&oyun rutinine arada sokabileceğiniz bence güzel bir oyuncak. Fiyarı da 15.47 tl. Buradan inceleyebilirsiniz.

Şimdi yazının ortalarına doğru geldik. Buraya kadar söylediğim oyuncaklar zaten birçoğumuzun bildiği oyuncaklar. Kedili hayata yeni geçtiyseniz ya da kedinizin oyun hayatını ihmal ettiyseniz bence alın. Eğer bu oyuncaklar zaten sizde varsa ve kediniz için daha farklı, daha interaktif kedi oyuncakları arıyorsanız, başlıyorum çünkü çoook güzel oyuncaklar var! Kemerleri bağlayın, cüzdanları salın.

5-Love Pets Üç Katlı Toplu Yuvarlak Kedi Oyuncağı

Üç katlı, üç toplu bu kedi oyuncakları son zamanlarda oldukça popüler. Geçen sene ben de almıştım bir tane Suzi severek oynadı ilk başlarda. Daha sonra oyuncaktan sıkıldı, o zaman oyuncağı kaldırdım. Bir süre ona göstermedim, zaman geçince tekrar çıkarttım üzerine catnip sıktım. İlk günkü gibi oynamaya başladı. Artık bu şekilde bir rutinle ara ara bu oyuncağı çıkartıyorum, sıkılmasına müsaade etmeden kaldırıp daha sonra yine çıkartıyorum. Bu şekilde keyifle oynuyor, memnunuz 🙂

Suzi, bu oyuncakla oynarken bir de videosunu çekip YouTube’a yüklemiştim. Buradan izleyebilirsiniz. Oyuncağın fiyatı 36.35 tl. Buradan inceleyebilirsiniz.

6-Dr. Sacchi Kedi Oyuncağı Hareketli Kelebek, Pilli Oyuncak

Ben geçen aylarda bu oyuncaktan almıştım ama Aliexpress’ten aldığım için çok dandikti. Suzi 1,2 günde bozdu. Şimdi daha sağlamından almak istiyorum çünkü Suzi’nin çok ilgisini çekti. Pilli bir kedi oyuncağı bu, kendi kendine dönüyor. Ucundaki kelebek uçuyor ve kediniz direkt olarak avcı modu açılıyor onu yakalamaya çalışıyor. Çok güzel interaktif, uzun süre ilgi toplayan bir oyuncak. Fiyatı da 28.37 tl. Kedili evlere öneriyorum. Buradan inceleyebilirsiniz.

7-Dougez Delikli Çadır Fare ve Toplu Kedi Oyuncağı

Bu kedi oyun çadırı benim alınacaklar listemde başlarda. Çünkü tam Suzi’nin karakterine uygun bir oyuncak. Patilerini içi görünmeyen deliklere sokup fittiklemeyi çok seviyor. Sanırım, bir tavşan yuvasını ya da fare tünelini falan keşfettiğini düşünüyor:D Bu çadırın, üstünde ve yanlarında delikler var ve içinde bir tane peluş fare ve bir tane de zilli top var. Siz isterseniz fazladan bir şeyler daha atabilirsiniz. Mesela ödül maması. Kediniz deliklerin içini fittiklemek suretiyle onları yakalamaya çalışacaktır. Fiyatı 45.83tl. Buradan inceleyebilirsiniz.

8-Trixie Kedi Otomatik Oyuncağı

İnteraktif oyuncak olmanın hakkını sonuna kadar veren bir iki oyuncak daha göstermek istiyorum birisi de bu. Cama veya duvara monte edilebilen bu fare pilli. Lastiğin ucuna bağlanabilen 3 farklı catnipli oyuncak çeşidi ile geliyor. Bu oyuncaklar pilli motor sayesinde rastgele hareket ediyor. Dolayısıyla direkt olarak canlı bir av gibi davranıyor. Bu da kedinizin oldukça ilgisini çekecektir. Eğer kedinizle aktif olarak oyun oynamak için fazla vakit ayırmıyorsanız kesinlikle bu tarz oyuncaklardan birkaç tane almalısınız. Fiyatı 206,12 tl. İlk bakışta yüksek gibi geliyor ama kedinizin yaşayacağı mutluluğa değer diye düşünüyorum. Buradan inceleyebilirsiniz.

9-Dougez Pilli Akıllı Kedi Oyuncak Çember

Bu oyuncak benim hayallerimden birisi. Kesinlikle Suzi’yi delirteceğini düşünüyorum. Oyuncağı anlatmak yerine sizinle bir videosunu paylaşacağım.

Videodaki oyuncak bir başka marka sanırım ancak benim linklediğimle birebir aynı görünüyor. Tam delirmelik bir oyuncak. Fiyatı da 166.28tl. Bence böyle bir oyuncak için makul bir ücret. Kurban olsun kedilerimize 160 tl 😀 Kısa vadede hemen alınacaklar listemde. Buradan siz de incelebilirsiniz.

10-Smartcat Ahşap Kedi Evi Ve Oyun Alanı

Sıradaki oyuncağımız aslında sadece bir oyuncak değil, aynı zamanda bir kedi evi, kedi oyun alanı. Bir de dekoratif bir mobilya gibi. Alt tarafı kapalı üstü açık bir yatak ve yan tarafları da oyun alanı. O deliklerden ne fittikler atılır 🙂 Ben bu oyun alanını dekoratif olarak da çok beğendim. Üst kısmındaki kırmızı minder yerine koltuk renginize göre bir minder koyabilirsiniz ya da jüt iple kaplayabilirsiniz. Çok güzel görünecektir. Ben, alıp kendi salonumda bu şekilde kullanmayı hayal ediyorum 🙂 Fiyatı 372.55tl. Ahşap bir kedi evi,oyun alanı için normal bir ücret diye düşünüyorum. Buradan inceleyebilirsiniz. Hem ortalıkta dağınık oyuncak görüntüsü gibi değil dekoratif bir mobilya gibi duracak hem de kedinizin oyun, yatak gibi ihtiyaçlarını giderecektir.
Bu arada petcanlar.com suzionline okuyucuları için ekstra %5’lik bir indirim tanımlamıştı. #suzionline kodu ile bu indirimden faydalabilirsiniz.
Şimdilik kediyle kalın,
Keyifle oynayacağı oyuncakları olan,
Mutlu bir kediyle!
43

2 Responses

  1. NÜKET POLAT GÖNCE
    30 Ekim 2019
  2. Minnoş tarçın
    26 Kasım 2019

Write a response