Ücretsiz Cins Kedi Peşinde 80 Yıl - Bedava
Ücretsiz Cins Kedi Peşinde 80 Yıl – Bedava <3

Ücretsiz Cins Kedi Peşinde 80 Yıl – Bedava <3

Merhaba sevgili hayvan severler. Bugün, yine bir döşeme ve mantolama yazısıyla karşınızdayım. Sizlere, ücretsiz cins kedi peşinde koşanların analizini ve giydirmesini yapacağım. Ücretsiz cins kedi isteyenler de kendi içlerinde ”cinslere” ayrılıyorlar. Benim gözlemlerime göre, 5 cins mevcut. Bu 5 cins insan, ömürlerini bedava cins kedi peşinde koşarak geçiriyor ya da en kötü ihtimalle, ” az kullanılmış ucuz cins kedi ” bulmaya çalışıyorlar. Gelin, bu cinsleri inceleyelim. Haydi baş!

Not: Başlık, çok severek okuduğum karikatürist Umut Sarıkaya’nın ”Prim peşinde 80 yıl” karikatüründen esinlenilerek koyulmuştur. İlgili karikatür için; buraya

Bu yazımda, ücretsiz cins kedi peşinde koşanları anlatmam için Ayşecik bana eşlik edecek. Hatırlamayanlar için;

ücretsiz cins kedi

Ben ayşecik, ücretsiz cins kedi arıyorum.

(”Ya, amma taktınız cins kedi isteyenlere!” diyenler lütfen şu yazıyı okusun sonra tekrar bekliyorum. Satın almak istemiyor işte, sektöre destek vermeyecek diyenleri de buraya alayım. Ay, yok hala anlamadım diyenler, yorumlara yazsın, bizzat anlatacağım, azimliyim.)

ücretsiz cins kedi

Neden, doktor? Neden cins kedi almama karışıyorlar?

Ücretsiz Cins Kedi Arayanlar

  • Ben çok isterim, çok iyi bakarım lütfen bana verin

Bunlar, her ücretsiz kedi sahiplendirme ilanının altında olurlar. Sayıları azımsanamayacak kadar da çoktur. Beş, on kişiden falan bahsetmiyorum, böyle yüzlerce insan var. Kedinin hangi cins olduğunun ya da hangi şehirde olduğunun falan da önemi yok, İSTİYOR. Cins kedi istiyor! Cins olsun da gerekirse Fizan’da olsun, gidip alacak onu.

Neden peki? Neden, illa ki cins kedi diye ısrar ediyor bu insanlar? Sadece İran kedisi ya da sadece Scottish Fold peşinde koşanlara az sonra giydireceğim de şimdi herhangi bir cins arayanlara giydireyim. Yani bir araştırma, özel bir istek falan yok, bir cins olsun sadece, yani ” lüks bir kedi olsun, ama bedeve olsun”  standart bu.

Tekir kediler için akıldan geçen düşünceler; ”öğk çiş, kaka, evi parçalayabilir, vafhişiaaa”

ama herhangi birisi, ücretsiz cins kedi sahiplendirme için ilan açınca;

ücretsiz cins kedi

ÜCRETSİZ CİNS KEDİ VERECEKMİŞ

Hemen yazıyor;

” NOLUR BANA VERİN, ÇOK İYİ BAKARIM, BEN İSTİYORUM”

”BANA VERİN”

”CEVAP YAZSANA, İSTİYORUM”

”CEVAP YAZMAYACAKSAN NEDEN İLAN AÇTIN !!!”

Cins kediye her yaklaştıklarında heyecanlanıyorlar. Bir ücretsiz kedi sahiplendirme ilanı olunca beyinler alarm veriyor sonra, ücretsiz cins kedi elde edemeyince arsızlık ve saldırganlık klavyelerinden süzülerek sayfalarımıza geliyor ve resmen ilanların altına kusuyorlar. Bu yorumları her gördüğümde çiğlikleri yüzünden gerçekten midem bulanıyor. Bu hayvan severlik değil, şekilcilik ve beleşçilik.

  • Yavru kediyi petshopta gördüm ama 2000 lira istediler çok üzüldüm. Zalimler!

Bu tür cinsçiler de oldukça fazla. Petshoplara çok kızgınlar, ama ne kızgınlık! Yalnız, kızgın olmalarının sebebi ”çok para istemeleri”. Üretim sektörünün arkasındaki gerçekler, o hayvanların çektiği acılar falan umurlarında değil. Keşke petshoplar bunlara ”bedeveye” küçücük yavru kediler verseler, tek umursadıkları bu. Bedava cins kedi verse petshoplar, hayat ne kadar güzel olur değil mi?

”Bir kuşu, kelebeği, skotişi bedavaya versen yeter”

Gelip, bu çok para isteyen petshopları hayvan sever gruplarda şikayet ediyorlar bir de! Gitmiş fiyatı beğenmemiş ona hayıflanıyor bizden de destek bekliyor. Hep birlikte petshoplara kızıp kedileri 1 liradan satmalarını sağlayacağız flşksfsdş

  • Bu kişi kedi sahiplendiriyorum dedi ama para istedi.

Bu da yukardakinin bir türevi. Bazı çakalingolar, hayvan sever sayfalarda ilan açıyorlar, ancak tepkilerden çekindikleri için ücret belirtmiyorlar. Bu arkadaşlarımız da hemen heyecanlanıyor; ” CİNS KEDİ, HEM DE BEDEVE” diye çakalingonun mesaj kutusunu dolduruyorlar.

Dara da day dari dari di day doy BEDAVAYA CİNSDİRAY DOY

Sonra, çakalingo ücret talep edilince de ağlamalar, isyanlar başlıyor. Peşi sıra ifşalar geliyor. Ben, bu ifşalarda satıcıdan çok alıcıya kızıyorum, vallahi. Alıcılar olduğu için adam evini üretim çiftliğine çevirmiş. Alıcılar istediği için bunu yapmış! Bunun sorumlusu alıcılar. Adam cins kediye rağbet olduğu için bu işe girmiş. Kedilerin hayatları üzerinden para kazanıyor. Kızılan tek şey ise para istemesi! İstiyorlar ki, bu adam evinde üretime devam etsin ( orada bir sıkıntı yok sanki) fakat herkese bedavaya dağıtsın. Hımm ok tatlım pki.

Bir kaç ay önce, genç bir kız böyle birisiyle arasında geçen diyaloğu, hayvan sever bir sayfada ifşaladı. Keşke, ekran görüntülerini alsaydım ama aklıma gelmedi. Hatırladığım kadarıyla diyaloğu size aktaracağım. Adamın birisi, bu kıza söz vermiş, ücretsiz cins kedi verecekmiş.

Dİ DAY DOY DARA Dİ DAY DOY

Mesajlarda yazanlara göre, güya bu kediler yasa dışıymış, devlet el koyacakmış ama adam hayvanlar heba olmasın diye insanlara dağıtmaya karar vermiş.. Kız diyor; ” vir, vir bana ver bi tane ” adam diyor ki ”tamam veririm zaten çok bende bir sürü var” diyalog bu şekilde günlerce uzamış. Kız, sürekli ”ne zaman vereceksin” diyor, adam sürekli hikayeler yazıyor. ” Hayvanlar tırlardaydı, polis bastı, bazısı kayıp..” falan diyor. Kızın bunlara ise tek bir cevabı var. ” Benimkini almadılar dimi, vereceksin dimi”. Günler geçiyor, kız ısrarla adamı sıkıştırıyor. Adam kaçıyor, onun yerine başkası konuşuyor. ” Hayvanlar kayıp” falan diyor. Kızın yine tek bir cevabı var. ” Benimki duruyor mu, yollayacaksınız dimi? Nerdesiniz konum atın , biz gelcez ablamlarla” Bu arada, konuşmalardan ablası ve ablasının eşi de haberdar. Olayı onlar da takip ediyor. Enişte en son ayılıyor ve ifşalamaya karar veriyorlar. ”Bu adam sahtekar kedi vercem deyip vermedi” diye ifşalıyorlar. Utanmadan bir de destek bekliyorlar.

Haydi, hayvan severler! Destek olun, benim bedeve kedimi vermeyen adamı linç edelim!

Adamın konuşmalarında bir sürü suç unsuru var, asla hiçbir tepki göstermemişler. Onlarca hayvan kaçak olarak tırlara sokulmuş, kaybolmuş falan KİM UMURSAR! SEN BENİM BEDEVEYİ VER. Vermezsen, hayvan severleri üstüne salarım!

  • Ücretli sahiplendirmeye karşıyım. Ücretsiz kedi sahiplendirme yapanlar; bedava scottish verecekler yazsın.

Kuzüm ben ücretli sahiplendirmeye karşıyım

Canım benim, beleşçi ve dürüst. Scottish foldların üretimi yasaklansın diye insanlar, bilim insanları ne uğraşlar veriyor keza iran kedilerinin de durumu daha iç açıcı değil. İnsanların estetik kaygıları ve bencilce istekleri yüzünden bu hayvanlar acı çekiyor fakat kim umursar bunları! İnsalar hala ” VİR VİR BEDEVE KEDİ VİR, SİKÖTİŞ VER” noktasındalar. İran kedilerinin çektiği sağlık sorunlarını daha önceki yazımda incelemiştim. Lütfen okuyun ve satın almayı ya da iran kedisini çiftleştirmeyi düşünen insanlara okutun. Scottish fold’ların yaşadığı acıyı ise Anadolu Kedisi çok açık ve net bir şekilde anlatmış. Onu da buradan okuyabilirsiniz.

  • Beyaz uzun tüylü, basık burunlu bir kedi arıyorum. Cins olması önemli değil.

Bu insan cinsinden daha önce bir yazımda bahsetmiştim, okumayanlar az önceki linkten okusun ya da zaten hayvan sever sayfalarda aktifseniz, biliyorsunuzdur. Onlar; The Kaçak Dövüşenler :) Ya çok istiyorlar! Pofuduk, domuşuk suratlı bir iran kedisi istiyorlar ama bedavaya istiyorlar! O kediler, nefes alamıyor falan ama kim umursar! Verin bir iran kedisi, bedavaya verin, bir de linç etmeyin. O da bir hayvan sever ama biblo olarak bir hayvan sever. Neden kızıyorsunuz ki?

Ez cümle, kızıyoruz arkadaşlar! Siz cins kedi peşinde 80 yıl geçirirken, o hayvanlar acı çekiyor. Üretim sektörünün var olması, o hayvanların acı çekmesinin tek sorumlusu ”cins kedi isteyen insanlar”. O hayvanlar acı çekmeye devam ettikçe, insanlar sektörün çarklarının dönmesine destek oldukça biz de kızmaya, yılmadan usanmadan o hayvanların dertlerini anlatmaya devam edeceğiz.Bir de gerçekten kalıplarınızdan kurtulun;

 

83

One Response

  1. Nilab Ahmadi
    13 Aralık 2023

Yorumunuzu Yazabilirsiniz