Kedi Forum Sayfalarındaki Beyin Yakan Sorular | suzionline
Kedi Forum Sayfalarındaki Beyin Yakan Sorular

Kedi Forum Sayfalarındaki Beyin Yakan Sorular

Merhaba sevgili hayvan severler. Sizlere bugün kedi forum sayfalarında, facebook gruplarında karşılaştığımız beyin yakan sorular derlemesi yaptım. Dün bir forumda gördüğüm soru, beni bunu yapmak için tetikledi. Soruyu soran kişiye hem teşekkür ediyorum, hem de allah akıl fikir ihsan eylesin diyorum 🙂 Aşağıdaki soruların bir çoğu gerçekten sorulmuş sorulardır, bir kısmı da soru tarzını anlatmak için bir miktar abartılmıştır. Aklınıza mukayyet olun çünkü başlıyorum!

kedi forum

Savulun Beyin Yakanlar Geliyor

Kedi Forum Sayfalarının Vazgeçilmezleri

Veterinere Gidemeyengiller

 •  Çok üzgünüm, lütfen yardım edin. Kedim camdan düştü, yürüyemiyor ne yapmalıyım?
kedi forum sayfaları

Ne yapmam lazım ya? Ya sanki bi şey yapmam lazım ama ne??

Yani, sana öehh demek istiyorum, ÖEH YANİ. Bu tarz insanlar o kadar çok ki kedi forumlarında. Veteriner kliniğine gitmelisin, ya ne yapmalısın yani? Facebook’tan like atarak kedini mi iyileştirecek bu insanlar? Bir de veteriner kliniğine git diyenlere kızanlar var. ”Biz de biliyik veterinere gidileceğini önce bir soralım dedik” diyor. Ben tercüme ediyorum bu cümleyi; Kedi iyidir hoştır ama onun için veteriner parası yohtır… ( Burada ama gerçekten parası yoksa ne yapsın, diyenler olacaktır. Onlara ”Kedi camdan düşmüş, yürüyemiyor. YÜRÜYEMİYOR” demek istiyorum. Bulup buluşturacak, borç harç gidecek. Öyle ya da böyle gidecek. Bir de hiç düşünmüyorlar yanlış tavsiyeyle kedimi daha kötü hale getirirsem demiyorlar.

Sağlık konularında illa ki bir fikir almanız gerekiyorsa, veterinerinizi arayın. Bir veterineriniz yoksa da internetten 7/24 açık veteriner numarası bulun arayın. Size yardımcı olacaklardır. Yok siz hala kedi iyidir hoştır ama arayamıyık diyorsanız yine ÖEH diyorum. ÖEH SİZE.

Kedi Çitileyenler

Kedi forum sayfalarının vazgeçilmezleri, çitileyenler, kedi çitileyenler…

Kediyi şöyle bi vurdura vurdura yıkayamadık…

 • Kedimi her ay yıkıyorum pambik gibi oluyor ama sizce en iyisi domestos mu klorak mı? Bazıları kedin beyaz değilse klorak dökme rengi atar diyor, bu durumu yaşayan var mı?
 • Önce bi derisini çıkarıp içini yıkayayım, sonra geri örteyim diyorum ama kedim çeker mi?
 • Ya böyle şunu kopür kopür kopurterek iyici bisliğini nasıl akıtırım?
 • Kedim kendini çitiletmiyor, suda bekletsem olur mü?
 • Bislik
 • Yıkamak
 • Acil yıkamak
 • Hep yıkamak
 • Oh yıkamak

Sorumluluk Alamayanlar

 • Bizim poncigim bugün ameliyata aldılar çünkü yedinci kattan düştü ayakları kırılmıs damak yırtılmıs insallah iyi olur dualarınızı bekliyoruz slm

Yemin ediyorum bunu şimdi direkt copy-paste yaptım! Slm sana da slm da, kedileriniz camdan düşüyorsa ve ayakları kırılıp, damağa yırtılıyorsa siz suçlusunuz! Sürekli görüyoruz; kedim balkondan düştü , yok kedim camdan düştü! Camlarınıza 50 liralık sineklik taktırmadığınız için siz suçlusunuz. Apartmanda kedi besliyorsanız, camlarınıza sineklik taktırmanız lazım. Bilerek mi düşürdüm, zaten üzgünüm üstüme gelme diyenlerin, daha da üstüne gidilecek çünkü yine sineklik taktırmayacaksınız biliyoruz. Siz sineklik taktırana kadar, kırılan bacakların, ölen kedilerin sesi olacağız. Bu ses hoşunuza gitse de gitmese de. Bu arada dua ediyoruz; hem kediniz bir an önce iyileşsin hem de size biraz sorumluluk duygusu gelsin diye…

Kedisini Anlayamayanlar

 • Kedim beni yalıyor, sizce bu ne demek? Başına gelen var mı?

Neden? Neden? Beni neden yaladı??

Bu da dün paylaşılmış bir soruydu. Allah aşkına bu ne demek olabilir? Bak allah aşkına diyorum. TABİİ Kİ KEDİNİZ SİZDEN PARA İSTİYOR. Kedilerde yalama para istemek, tükürmek evi benim üstüme yap demek. Bunu bilmeyen kedi sahibi nasıl olabilir?? Kendi aralarında da birbirlerini yaladıklarını ve para alışverişi yaptıklarını hiç mi görmediniz? Mesela benim kedim hep ellerimi falan yalıyordu 20 lira veriyordum, bırakıyordu ama sonra tükürmeye başladı. Daha çok para istiyor diye düşündüm, 50 lira verdim olmadı. 100 lira verdim olmadı. Evim de yok ki üzerine yapayım… Ben de artık kirayı ev sahibine değil, ona vermeye başladım. Sorun çözüldü, şimdi sadece kira günü ayın 15’inde tükürüyor yüzüme, geciktirirsem de yalayarak hatırlatıyor. Siz siz olun kirayı çok geciktirmeyin, o zaman daha çok tükürebilir diye düşünüyorum.

Ayıp Edenler

 • Son kullanma tarihi 3 gün geçmiş sütü kedime versem olur mu?

Ben sana versem olur mu? Soruyorum sadece, olur mu?

Yemin ediyorum, bu soru geçen haftalarda soruldu, hatta altına bir kaç kişi ”vir, vir bi şey olmaz” diye yorum yaptı. Kedi forum sayfasına gelmiş bunu soruyor ya, şaka gibi. Kediye hem süt veriyor, hem de bozuk süt veriyor. Neresinden tutsan elinde kalır. Burada insanlar yırtınıyor, kedilere inek sütü vermeyin diye ama yok o süt bozulsa bile verilecek. Yahu, yazık günah değil mi hayvana bozuk şeyi yedirip içiriyorsun? Sen içer misin bozuk sütü?

Bekleyengiller

 • Kedim evden kaçtı, geri gelir mi?

Gelmem, gelemem! Dur bi dişi kokusu mu o?!

Bu kedi nasıl kaçtı? Yine sineklik mevzusu mu, yoksa evinizde kapı mı yok? Anlamıyorum. Bir de,inşallah gelir ama canım benim, bu kedi neden evden kaçtı? Acaba kısır olmadığı için olabilir mi? Kediyi kısırlaştırmadan evde tutmak mümkün mü? Ayrıca, kedine neden iletişim numaranın olduğu künye yaptırmadın? Neden mikroçip taktırmadın? Şimdi bir hayvan sever onu bulsa sana getirme istese sana nasıl ulaşacak?? Ve eğer geri dönemezse sokaklarda nasıl yaşayacak? Bizlerin hatalarının bedellerini onlar bu kadar ağır bir şekilde ödemek zorunda mı?

Çaresizler…

 • Kocam kedimi istemiyor, ne yapacağım?

Nasıl yani, o kıllı adam beni istemiyor muymuş? Asıl, ben onu istemiyorum.

Kocanı bırakamazsın, kedini de bırakamazsın. Yani ne yapacaksın ikna edeceksin. Kediyi eve almışsın bir kere, alıştırmışsın. Onu sokağa bırakmak öldürmek demek. Kocan neden istemiyor, öğrenip sebepleri yok etmek lazım. Çaresizliğinizi anlıyorum, ancak ikna edebilirsiniz lütfen başka bir ”çözüm” düşünmeyin. Kedi forum sayfalarında görünce üzüldüğüm grup bunlar ne yazık ki. Hatta siz de bu durumdaysanız lütfen ilgili yazımı okuyun.

Kısırlaştırma Karşıtları

 • Kedim sabahlara kadar bağırıyor / Kedim her yere işiyor. Kısırlaştırmak istemiyorum. Ne yapmam lazım?

Sana dedim, seks dedim. Sen anlamadın.

Çekmen lazım. Çekeceksin, oh olsun sana! İnş üstüne işer o kedi. Kediyi kısırlaştırmadan evde tutmak onlar için çok üzücü. Kedinizi kısırlaştırın. Konu ile ilgili içinize sinmeyen şeyler varsa, arayın veterinerinizi aklınıza takılan soruları sorun. Sonra karar verin, bilmeden etmeden kafanıza göre hayvanlara yazık ediyorsunuz.  Kısırlaştırma kavgasının olmadığı bir kedi forum sayfası düşünemiyorum ne yazık ki.

Kısırlaştırma mevzusunu a’dan z’ye incelediğim yazıyı okumak isterseniz ; buraya.

Alakasızgiller

 • Okunmuş 100 tane yasin var, amin deyip layklayanlar alabilir.

Kafamda deli sorular :S

Yemin ediyorum bu gözler bunu da gördü. Bu paylaşımın kedi kedi forum sayfasıyla ne alakası var? Bu insanlar, gruba kedilerle ilgili şeyler görmek, belki biraz gülümsemek, belki de bir şeyler öğrenmek için gelmiş. İyi ya da kötü farklı paylaşımlar görmek için değil. Paylaşımın alakasız olduğunu söyleyen olursa vay haline, hemen din alimleri tarafından kafir ilan edilirler. Kedilerle ilgili paylaşım için gelmiş bu insanlar diye düşünmek yok. Zaten bu tarz paylaşımların mantığını hiç anlamıyorum. Amin desek ama layklamasak okunmuş yasin alamıyor muyuz? Mesela ben 1 kere laykladım ama 3 kere amin dedim ne olacak? Kalp bıraksam 5 yasin alabilir miyim? Kafam çok karışık.

Cinsçiler

 • Kedi sahiplenmek istiyorum ama tekirler çok vahşi, scottish ya da iran falan verecek var mı? ÜCRETSİZ

Vahşi mi? Ben mi??

Bunlar en sevdiklerimden. Ücretsiz demesi, acımasız üretim sektörüne karşı olduğundan falan değil ha, yanlış anlamayın. Beleş istiyor, ondan ücretsiz diyor. Feysbukta falan resmini paylaşacağı kedisi piremses olsun, evde çok kıpraşmasın mümkünse de sışmasın istiyor. Sokaktaki canlar yuva arasın dursun önemli değil. İlla cins olsun, bir de beleş olsun istiyor. Kimse de kızmasın, onu eleştirmesin. Tercih meselesi karışmayın, sadece beleş verecekler yazsın diğerleri sussun diyor. Ama çok tatlı insanlar var, bilgililer ve kendilerini o kadar güzel ifade ediyorlar ki tokat gibi cevaplarla paylaşımı sildirene kadar durmuyorlar vallahi, canlarım benim <3

Kafası Çok Karışıkgiller

 • Kimler kedisini seviyor bakalım?

Ya bu paylaşımın amacı ne şimdi? Allah aşkına sen bunu niye paylaştın? Herkes seviyor, kedi forum sayfası zaten burası. Kedi severler, hayvan severler grubu. Herkes seviyor. Soruyorum YA SEN BUNU NİYE PAYLAŞTIN?

Yav sen bunu niye paylaştın?

Bu güzel beyin yakan yazıyı, yılların internet fenomeni ile bitirmek istiyorum. Yukarıdaki fotoğraftaki çocuğu hatırlamayanlar buyursun. Ayrıca atladığım, beyin yakan sorular içerisinde yer alması gereken sorular varsa lütfen benimle paylaşın.

Kediyle kalın <3

Edit: Arkadaşlar bu yaz yaz bitmedi. İkinci bölümünü yaptım. İkinci bölüm için buyrun.

 

75

5 Responses

 1. Anonim
  7 Şubat 2018
  • suzionline
   7 Şubat 2018
 2. ray ban justin deals
  7 Nisan 2021
 3. Alethi
  18 Temmuz 2021
 4. İstanbul Kedi Oteli
  13 Nisan 2024

Yorumunuzu Yazabilirsiniz