Kedimi Nasıl Mutlu Ederim? Kedinizi Mutlu Etmenin Yolları | suzionline
Kedimi Nasıl Mutlu Ederim? Kedinizi Mutlu Etmenin Yolları

Kedimi Nasıl Mutlu Ederim? Kedinizi Mutlu Etmenin Yolları

Merhaba, sevgili hayvan severler 🙂 Kedimi nasıl mutlu ederim? Sorusunun cevabını 10 basit madde ile anlatacağım. Bunlardan herhangi birisini atlamanız onu mutsuz edecektir. Kedinizin size bir karne vereceğini düşünürsek, umarım 10 üzerinden 10 alırsınız 🙂

İşte kedinizi mutlu etmenin yolları;

kedimi nasıl mutlu ederim

Kedimi Nasıl Mutlu Ederim?

  • Onu güzel besleyin

en iyi kedi maması

Arkadaşlar, kedinizi mutlu etmenin yolları boğazdan geçer! Kedinizi kaliteli mamalar ile besleyin. Bir çok kişi kedi mamasında ucuza kaçıyor ve bu kedinizi hem mutsuz eder hem de ilerleyen dönemlerde sağlık sorunlarıyla uğraşmak sorunda kalırsınız ki bu çok daha pahalıya mal olur.

Ona öncelikle, güzel kaliteli bir mama alın ve düzenli olarak mama saatlerinde kilosuna uygun olarak besleyin. Arada onu farklı mamalarla ödüllendirin.

Suyunu her zaman taze tutun ve 2 su kabınız olsun. Birisi hep aynı yerde dururken diğerini arada evin farklı yerlerine koyun, kediler su keşfetmeye bayılır!

  • Sağlığına önem verin

kedinizi mutlu etmenin yolları

Kedinizi gözlemleyin, yemek yemesini, tuvaletini, ruh halini, her şeyini gözlemleyin. Unutmayın, onlar konuşamıyorlar. Hastalıkları ancak sizin gözlemleriniz sayesinde bulunup tedavi edilebilir.

Düzenli olarak veteriner kontrollerine gidin, aşılarını aksatmayın. Veterinerin verdiği ilaçları ya da diyeti özenle uygulayın.

Eğer ki hastalanırsa, forumlara yazmak, veteriner olmayan insanlardan zararlı olabilecek tavsiyeler almak yerine veterinerinize götürün. Gidemiyorsanız, kendi veterineriniz arayın, onun fikrini alın.

  • Temizliğine önem verin

kedimi nasıl mutlu ederim

Kediler temiz ortamları ve temiz olmayı severler. Kum kabını her gün temizleyin, hatta tuvaletini her yaptığında temizleyin. Kumunu düzenli olarak tamamen değiştirip kum kabını ve küreğini yıkayın.

Mama kabını ve su kabını da sık sık yıkayın, mümkünse plastik kaplar kullanmayın.

Yatağını, oyuncaklarını, tasmalarını her şeyini temiz tutun.

  • Kendine özel bir alanı olsun

kedimi nasil mutlu ederim

Kediler bazen yalnız kalmak isteyebilirler. Kendilerine özel bir alanları olmalı. Sakince mamasını yiyebileceği, rahatça yatabileceği bir yer yaratın.

İlginç bir şekilde bizimki oyun oynayıp yorulunca, sanki Adnan Ziyagil’in masasından kalkar gibi ”müsadenizle ben odama çekiliyorum” bakışı atar ve 1 saat falan cam kenarındaki yatağında dinlenip geri gelir 🙂 Evde misafir varsa da ayni şekilde odasına çekilir 😀

  • Farklı oyuncakları olsun

kedi oyuncakları

Ev hayatı kediler için çok sıkıcı olabilir. Evi onun için eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Ona farklı oyuncaklar alın veya yapın! Mümkünse avlanma iç güdüsünü tatmin edebileceği tarzda oyuncaklar olsun.

Oyuncağıyla oynayıp bırakınca, oyuncağını kaldırın ve saklayın. Sürekli etrafında olması, o oyuncaktan sıkılmasına sebep olacaktır.

  • Tırmalayabileceği alanlar yaratın

kedimi nasıl mutlu ederim

Kediler tırnaklarını törpülemeye ihtiyaç duyarlar. Ona tırmalayabileceği yerler yaratın. Yoksa o bu ihtiyacını sizin koltuklarınız üzerinde giderecektir 🙂 Bu, Kedimi nasıl mutlu ederim , hem de kendimi nasıl üzmem sorusunun cevabı 🙂

  • Dışarıyı izleyebilsin

kedimi nasıl mutlu ederim

Ev kedileri için dışarıyı izlemek, sinemaya gitmek gibi bir şey. Bunu güvenli bir şekilde yapabilmesi için ona olanak sağlayın. Cam yataklarından alabilirsiniz ya da camın önüne bir yatak koyabilirsiniz.

Bu tarz yataklar aliexpress’te uygun fiyata satılıyor. Aliexpress’ten kediniz için alabileceğiniz ucuz ürünler için ilgili yazıma buradan bakabilirsiniz. (Türkiye’den aldığımız ürünlerin, aynıları ya da daha güzelleri kat ve kat daha ucuz…)

  • Yeşil bir alan yaratın

Kediler için kedi çimi yemek bir ihtiyaçtır. Bu hem onların tüy kusmasını önler hem de mide sağlıkları için iyidir. Küçük bir saksı da olsa kedi çiminin olsun. Benim tavsiyem bir tepsi çiminiz olması. Hem yiyebilsin hem de üzerinde yatıp dinlenebilsin.

  • Korunaklı bir alanınız varsa dışarı çıkın

Güvenli bir alanınız var, onun dışarı çıkmasına izin verin. Kapalı bir bahçe (artık hangi şanslıların varsa bilemiyorum) Bırakın çocik gezsin.

  • En önemlisi ona zaman ayırın!

Evet, en önemli maddeyi sona bıraktım. Ona zaman ayırın, onu sevin, konuşun, birlikte oyunlar oynayın. Her şeyden önemlisi ona vakit ayırmanız. Bu da yine hem kedimi nasıl mutlu ederim sorusunun cevabı, hem de nasıl mutlu olurum’un cevabı.

Özellikle, evde tek kedi besleyenler kedileriyle çok daha fazla vakit geçirmeliler. Sosyalleşebileceği tek canlının siz olduğunuzu unutmayın. Eğer yoğun çalışıyorsanız ikinci bir kediyi düşünün…

kedinizi mutlu etmenin yolları

Kedimi nasıl mutlu ederim sorusunun cevabı aslında bu kadar basit. Eksikleriniz varsa bir parça daha özen göstermeniz onu çok mutlu edecektir.

Beni beyle mutlu edebilirsin

Kediyle kalın <3

69

No Responses

Yorumunuzu Yazabilirsiniz