27'nin Size İhtiyacı Var | suzionline
27’nin Size İhtiyacı Var

27’nin Size İhtiyacı Var

Merhaba, ilk defa ağlayarak bir yazı yazıyorum. İnanılmaz üzgünüm…

Geçen haftalarda size, instagram hesabımdan 4 küçük yavrudan bahsetmiştim. Ablamın apartman arasında doğup büyümeye çalışan yavrular.

Ne yazık ki hiçbirisine yuva bulamadık. 2,5 aylık olduktan sonra mecburen apartmanın bahçesine indirdik. Güzel bir yuva yaptık ve orada bakmaya devam ediyorduk ancak daha iki gün geçmeden bir sabah yuvanın yerle bir olduğunu gördük. Her yer kan revandı ve etrafta 1 yavru bile yoktu. Biraz incelediğimizde yerde kanlı pati izlerini fark ettik. Yuva olarak kullandığımız kutuda ise diş izleri vardı. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik. Gece muhtemelen köpekler saldırdı ve yavruları bulamadık.

Saatlerce onları aradık ama hiçbirisini bulamadık.

Yavruların dördü de inanılmaz uslu, insancıl ve masumdu. Bir tanesi ne yazık ki çok küçükken apartman arasında yere düşmüştü ve ablamın komşusu veterinere götürmüştü. Çok küçük olduğu için müdahale edilemedi ancak veteriner hekim 72 saat bekleyin demişti. 72 saat dayanırsa yaşar demişti. 72 saat komşumuz başında beklemişti. Tam 72 saat, gece gündüz neredeyse hiç uykusuz onunla ilgilenmişti ve artık adı da 72 kalmıştı.72 dayanmıştı ve yaşamıştı… Ne yazık ki o saldırıdan sonra onu da bulamadık.

72

Ne kadar korktuklarını ne kadar acı çektiklerini düşünmek istemiyor, hayal edemiyorum. Saatlerce aradıktan sonra yavrulardan sadece birisini bulabildik. Korkudan bir yere sinmişti ve neyse ki yaralanmamıştı. Muhtemelen saldırı olduğunda kutuda değildi. Sağ kalan 72’ye çok benzediği için 27 diye seslendiğimiz dediğimiz kediydi sağ kalan.

Sağ kalan tek yavru

27’yi artık orada bırakamazdık ve geçici olarak ben eve aldım, şu anda bizim evde bir odada kalıyor ve ona çok iyi bakacak, yaşadıklarını unutturacak güzel bir yuva arıyorum.

Yuvanlandırırken aradığım, rica ettiğim bazı şeyler var.

Kediyi sahiplenen kişinin bir evlat, yoldaş sahiplendiğinin bilincinde olmasını rica ediyorum.

Evlenme, boşanma, hamilelik, akrabalar, komşular, tayin, şehir değişikliği, ülke değişikliği, hastalık, alerji vs. gibi sayısız herhangi bir sebeple terk etmeyecek birisini arıyorum.

Nasıl ki çocuklarımızı bu sebeplerle terk etmiyorsak kedilerimizi de terk etmemeliyiz. Hiçbir şey terk etmenin bahanesi olamaz.

Onu hastalığında, sağlığında yalnız bırakmayacak, tedaviye ihtiyacı olursa veteriner hekime götürecek, rutin kontrollerini yaptıracak birisini arıyorum.

Ve sağlıklı besleyecek birisi olmasını umut ediyorum. Hazır mama kullanılacaksa kaliteli bir mama tercih edilmesini rica ediyorum.

”Bok bulursun” dediğinizi duyar gibiyim. Oysa ki çok temel ve basit koşullardan bahsediyorum.

İstediğim sadece sevilip, gerekli ilginin gösterileceği bir yuva. 4 kardeşten sağ kalan tek yavru için temelde istediğim tek şey sevilmesi aslında.

Ve ne yazık ki, biliyorum ki bahsettiğim kedi bir scottish fold ya da iran kedisi olsaydı hem rica ettiğim bütün koşullar kabul olurdu hem üstüne para bile teklif edilirdi.

Ama bahsettiğim kedi ”ne yazık ki” cins bir kedi değil. Kardeşleri cins kediler olmadıkları için yuva bulamadılar ve sonlarını artık hepimiz biliyoruz.

Lütfen bu kedinin sonunu birlikte değiştirelim.

Biliyorum, okuyucularımın içinde yüzlerce hayvansever var.

Desteğinize ihtiyacım var.

Elbirliğiyle bu bebeye güzel bir yuva bulalım!

27’ye Yuva bulalım!

İletişim: blogsuzionline@gmail.com ya da instagram @suzionline_blog

 

 

92

11 Responses

 1. Anonim
  24 Mayıs 2019
  • suzionline
   28 Mayıs 2019
 2. Serkan ÖZAY
  24 Mayıs 2019
  • suzionline
   28 Mayıs 2019
 3. Engin
  14 Haziran 2019
 4. Ece
  29 Haziran 2019
  • suzionline
   30 Haziran 2019
 5. HEKLEN
  30 Haziran 2019
  • suzionline
   30 Haziran 2019
 6. Masal
  30 Haziran 2019
  • suzionline
   30 Haziran 2019

Yorumunuzu Yazabilirsiniz